indygo

zielony wygrywa!

In Kolor w gabinecie, Wnętrze gabinetu on 9 listopada 2011 at 07:30

Zielono mi!

Zieleń w roli kolorystycznego akcentu działa na wnętrze tak, jak wiosenne promienie słońca na uśpioną po zimie trawę. Ożywia, rozświetla, rozwesela każde wnętrze od sufitu do podłogi.

Zielony to kolor spokoju, równowagi i skupienia. Idealny do gabinetów, łazienek oraz wszelkich pomieszczeń medycznych (łagodzi objawy stresu). Zieleń soczysta dobrze komponuje się z bielą, szarością, czernią. Ludzkie oko rozpoznaje blisko tysiąc odcieni zielonego; od pistacji, poprzez nasyconą zieleń trawy, barwy malachitu, oliwki, drzew iglastych.

Zestawiając zieleń z innymi kolorami, warto podpatrzeć naturę. czytaj dalej…Kwiaty o zielonych łodyżkach wyglądają pięknie z wieloma kolorami płatków. Można więc zestawić jasną zieleń z pastelowym różem, żółcią czy błękitem. Modnym, odważnym połączeniem jest w tym sezonie zestawienie ciepłej zieleni z intensywnym, ciemnym różem lub fioletem. Aby wprowadzić do wnętrza wrażenie lekkości i rześkości, warto zainwestować w związek soczystej zieleni z turkusem i bielą. Sprawdzi się świetnie nie tylko we wnętrzach medycznych, gdzie jest dużo bieli i światła dziennego.

Zielony jest jedną z głównych inspiracji dekoratorów wnętrz, albowiem możliwości dekoratorskie związane z tym kolorem są olbrzymie. Zieleń bowiem może być kolorem dominującym we wnętrzu, bądź też dopełnieniem innych barw, za każdym razem jednak uzyskamy perfekcyjną i atrakcyjną dekorację całości wnętrza. Jasne odcienie zieleni nadają wnętrzu młodzieńczości i dodatkowej energii, natomiast ciemne odcienie zieleni dopełniają nastroju elegancji oraz podniosłości we wnętrzu.

Zieleń to wiosna, harmonia, czystość, świeżości…ach wiosna! W wystroju wnętrz nie możemy zapomnieć również o zastosowaniu koloru zielonego w postaci żywych i pięknych roślin zielonych,  nadają one wyjątkowości, świeżości oraz naturalności w wystroju. Mogą to być zwyczajne kwiaty doniczkowe, takie jak bluszcze czy sukulenty, które nie wymagają zbytniej pielęgnacji, mogą to być również egzotyczne rośliny zielone, które w odpowiedniej temperaturze, umiarkowanym nawożeniu oraz podlewaniu będą wspaniale zdobiły nasze wnętrza. Czasem wystawczy jeden kącik z kilkoma kwiatami doniczkowymi, aby rozświetliły i dodały wnętrzu wyjątkowego uroku i energii. A co z zielonym groszkiem?

Małgorzata Sodolska, indygo-project

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *