indygo

Gabinet krok po kroku, 10 pytań…

In Projekt gabinetu on 11 stycznia 2012 at 10:20

Miejsce?

Zakładając nową praktykę, 1 rzeczą z jaką przyjdzie się nam zmierzyć jest decyzja o zakupie na własność lub wynajmie lokalu. Warto pamiętać o dobrej lokalizacji.

Budowanie wizerunku zaczyna się jeszcze przed przekroczeniem drzwi gabinetu. Bezpośrednie sąsiedztwo oraz łatwość dotarcia pacjenta pod właściwy adres w połączeniu z dobrą reklamą wizualną praktyki to rzecz bardzo ważna.

Niepełnosprawni?

Kluczową kwestią na etapie poszukiwań jest określenie czy planujemy gabinet jako IPL- indywidualna praktyka lekarska lub NZOZ. Wariant 2 oznacza o wiele większe wymagania lokalowe dotyczy to powierzchni, wysokości, dostępności osób niepełnosprawnych, oddzielne toalety oraz zaplecze socjalne itp.

Projekt? Czytaj dalej…

Tu sprawdza się zasada „od szczegółu do ogółu”. Oszczędzi nam to czas i energię oraz pozwoli stworzyć przemyślane wnętrza stanowiące jedną całość. Zaczynamy od Koncepcji rzutu a więc podziału funkcjonalnego przestrzeni, jaką dysponujemy. Ustalamy priorytety, omawiamy podstawowe decyzje co do rozwiązań budowlanych, wyboru sprzętu i wyposażenia, ergonomii miejsca pracy inne. Wybór kolorów i detali, oświetlenia, mebli to etap końcowy.

Liczy się pierwsze wrażenie…?

Otoczenie lekarza kształtuje wyobrażenie pacjenta na temat jego kompetencji zanim jeszcze pacjent przekroczy próg gabinetu. Liczy się wszystko nazwa, szyld wejściowy, drzwi, przyjazny klimat wnętrza poczekalni, uśmiech recepcjonistki, gest powitania lekarza… To są emocje pacjenta, które są bardzo ważne. Warto zadbać o ciekawy, przemyślany i spójny wizerunek WNĘTRZA wszystkich pomieszczeń.

Wszystkie zmysły w grze!

Charakter wnętrza buduje bardzo wiele elementów jak światło, kolor, faktury, przedmioty a nawet muzyka i zapach. Należy pamiętać, że wyważenie prostoty, ciepła i profesjonalizmu jest wypadkową dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Za pomocą koloru możemy eksponować lub ukrywać mankamenty wnętrza, zmieniać jego proporcje, dzielić i tworzyć strefy. Kolor bezpośrednio wpływa na nasz nastrój- uspakaja, pobudza, sprzyja koncentracji lub relaksuje. Barwa to podstawowy element każdego wnętrza. Bardzo ważną rolę odgrywa światło dzienne oraz oświetlenie sztuczne pomieszczeń. Dobrze oświetlony gabinet to komfort pracy lekarza.

Wygodnie siedzieć?

Zwracamy uwagę na komfort pacjenta. Warto zainwestować w wygodne, dobrej jakości i niebanalne siedzisko do poczekalni. Gabinet lekarza można wyróżnić pięknym, dizajnerskim krzesłem przy biurku lekarza.

Sanepid?

Projekt gabinetu powinien być na etapie technologii medycznej zatwierdzony przez rzeczoznawcę sanepidu. Współpraca z doświadczonym projektantem gwarantuje, że projekt oraz sama inwestycja przebiegnie poprawnie oraz zaoszczędzi czas i kieszeń inwestora.

Zapytaj?

Małgorzata Sodolska, indygo-project

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *