indygo

Filozofia SPA

In Projekt gabinetu, Psychologia, Spa on 6 maja 2010 at 07:39

Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie, w atmosferze ciszy i spokoju, można skoncentrować się wyłącznie na sobie i swoich potrzebach. Miejsce, które pozwala zaznać pełnego relaksu i odpoczynku. Ciało poddawane jest przyjemnym, kojącym zabiegom, a my odzyskujemy spokój ducha, równowagę i siły witalne. Wyobraźcie sobie… ale najpierw przeczytajcie, co oferuje nam współczesne SPA.

Termin SPA przyjął się od nazwy belgijskiego miasta Spa, słynnego z leczniczych gorących źródeł uzdrowiska, jako ogólne określenie kurortu z wodami leczniczymi. Określenie to ma również swoje wyjaśnienie w łacińskiej sentencji: Sanitas per aquam – co oznacza: zdrowie dzięki wodzie.

Wymknąć się codzienności… Woda jest uniwersalnym symbolem życia, świeżości i odrodzenia. Jej dobroczynne działanie dla zdrowia i samopoczucia zostało odkryte już dawno. W kulturach starożytnych kąpiel była ważnym elementem dnia codziennego, z czasem stając się prawdziwym rytuałem. Potem praktykowano podróżowanie do kurortów z wodami leczniczymi. Dzisiejsza filozofia SPA odwołuje się właśnie do kultury korzystania z leczniczych właściwości wody, by odzyskać siły witalne, zdrowie i urodę.

Najważniejsze w filozofii SPA jest dążenie do harmonii między ciałem i umysłem. To właśnie ona jest źródłem dobrego samopoczucia, zdrowia i piękna. Dlatego w SPA wszelkie zabiegi pielęgnacyjne mają charakter rytuału, który zadba nie tylko o ciało, ale również o stan ducha i odprężenie dla zmysłów. W SPA możemy wymknąć się codzienności i poczuć się wyjątkowo … Służyć temu ma atmosfera ciszy i spokoju: wszystko odbywa się bez pośpiechu, bezszelestnie, z wyczuciem, często zabiegom towarzyszy nastrojowa muzyka i delikatne światło. Ideałem jest, by po wizycie w SPA czuć się wypoczętą, rozluźnioną, pozytywnie nastawioną do życia i pełną energii.

zródło_internet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *