indygo

eko wnętrze

In Kolor w gabinecie, Rozmaitości, Wnętrze gabinetu on 2 czerwca 2016 at 09:00

Naturalne barwy i materiały pomagają osiągnąć równowagę stylu wnętrza i zachować jego domowość przy całym wyposażeniu nowoczesnej technologii, który także nas otacza. Wnętrza w stylu eko utrzymane są na ogół w jasnej kolorystyce. Im prościej tym lepiej, ponieważ najważniejsza jest naturalność. Wspaniale wprowadzą ją do wnętrza barwy ziemi, takie jak: ciepłe szarości i złamane biele, brązy, beże i oczywiście zielenie. Inspiracją może być również błękit nieba czy głęboki granat górskich jezior. Czytaj dalej…

Uzupełnieniem aranżacji są naturalne tkaniny (len, bawełna) oraz meble i przedmioty wykonane z drewna, gliny, kamienia, wikliny, itp. Eko wnętrze może mieć również egzotyczny charakter dzięki wykorzystaniu elementów zrobionych z rattanu lub bambusa. Bardzo ważne jest aby stosować umiarkowaną ilość dodatków, ponieważ ich przesyt może stworzyć wrażenie ograniczenia przestrzeni. 

Styl eko jest wyrazem szacunku dla natury, która ma fundamentalną wartość dla człowieka. Żyjemy w czasach kiedy działania ludzkości mają niszczący wpływ na stan naszej planety. Możemy to zmienić wspólnymi siłami, a każdy „ekologiczny dom” ma znaczenie.
Cała sztuka w tym, aby świadomie wybierać produkty przyjazne środowisku, np. takie które można poddać recyklingowi. Zwracajmy uwagę na opisy na etykietach, na których znajdziemy informacje dot. technologii produkcji danego wyrobu. Styl eko w urządzaniu wnętrz promuje kojące kolory ziemi i naturalne materiały.

Bycie eko to świadomy wybór produktów, które minimalnie szkodzą środowisku i których wytworzenie jest dla niego obojętne. W przypadku dekoracji wnętrz istotna jest decyzja o zakupie farb. Szukajmy produktu poddanego badaniom atestacyjnym, które wykazały brak substancji toksycznych szkodliwych dla środowiska naturalnego i zdrowia. Przykładem jest farba Eko-Joker marki Tikkurila. Jest to bezrozpuszczalnikowa, kopolimerowa farba lateksowa, która nadaje powierzchniom matowe satynowe wykończenie. Co ważne, charakteryzuje się niską emisją zapachu podczas malowania i schnięcia. Przyjazny dla środowiska produkt jest także bardzo trwały. A więc być albo nie być eko? oto jest pytanie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *