indygo

drzwi szklane

In Projekt gabinetu on 5 stycznia 2012 at 06:00

Szklane drzwi to świetne rozwiązanie w nowoczesnych wnętrzach. Mogą być one stosowane właściwie w każdym pomieszczeniu np. w mieszkaniu, domu, biurze, gabinecie, pracowni czy sklepie. Oto kilka propozycji szklanych drzwi.

Pierwszą z nich są uchylne drzwi standardowe czyli takie które pasują do standartowych rozmiarów otworów budowlanych ( 80″, 90″) i są one montowane w ościeżnicach drzwiowych z wykorzystaniem specjalnych zawiasów oraz zamków z klamką.

Drugą propozycją są całoszklane drzwi uchylne bezościeżnicowe dostosowane swoim wymiarem do rozmiaru otworu budowlanego lub wnęki. Do ich montażu stosowane są różnego rodzaju zawiasy dobierane indywidualnie do potrzeb oraz przeznaczenia danych drzwi. Opcjonalnie wyposażone są w zamek z klamką lub pochwyt albo gałkę. Mogą być one jedno lub dwuskrzydłowe z naświetlem lub stałą ścianką boczną (przyświetlem). czytaj dalej…

Trzecim rozwiązaniem są systemy drzwi przesuwnych cieszące się bardzo dużą popularnością z powodu ich dużej funkcjonalności oraz ciekawego wyglądu, który nadaje wnętrzu niebanalny charakter. System taki mocowany jest do nadproża lub sufitu, a przesuwające się po nim skrzydło szklane zawieszone jest na specjalnych wózkach jezdnych tak więc nie potrzeba instalować podłogowych szyn prowadzących. Mogą one być jedno lub dwuskrzydłowe w zależności od wielkości otworu budowlanego jak i możliwości montażowych w danym wnętrzu. Nasza firma w swojej ofercie ma dwa systemy przesuwne tj. Porta Vitrum i Rolkowy.

Wszystkie powyższe propozycje drzwi wykonane są ze szkła hartowanego w grubościach: 8 – 10 mm. Szkło użyte do ich produkcji może być przeźroczyste ale także satynowane, piaskowane, piaskowane segmentowo, ornamentowe. Istnieje także możliwość wypiaskowania różnego rodzaju napisów oraz wzorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *