indygo

dentysta inaczej

In Kolor w gabinecie, Projekt gabinetu, Publikacje, Wnętrze gabinetu on 3 marca 2015 at 07:08

Gabinet Dentim clinic otrzymał nominację do nagrody TOP DESIGN 2011 Kliniki Stomatologiczne przyznawanej przez miesięcznik Dobre Wnętrze i firmę Dental Depot Wasio i objętej patronatem przez Naczelną Izbę Lekarską. Konkurs ma na celu zmianę wizerunku współczesnej polskiej stomatologii i implantologii oraz prezentację najnowocześniejszych gabinetów stomatologicznych. Zaprojektowane przez Marka Słabonia z pracowni Stodoła Projektowa wnętrza przychodni Dentim clinic w Katowicach zrywają z bezosobowym, zimnym stereotypem kliniki stomatologicznej.

Na 225 metrach kwadratowych Marek Słaboń przy pomocy artystki Anny Manny Maciągowskiej stworzył wnętrze będące połączeniem ekologii, sztuki i przestrzeni. Czytaj dalej…

Mimo że wnętrze pełne jest akcentów artystycznych, zachowuje oszczędny, minimalistyczny charakter. Pierwsze skrzypce gra w nim biel i zróżnicowanie faktur. Autor projektu wyjaśnia: ‚Całe wnętrze poprzez dobór surowych materiałów oraz kolorów nadaje Dentimowi świeżości i oszczędnej elegancji. Biel jest wszechobecna, jednak powierzchnie, na których została położona, różnią się strukturą. Na podłodze dominuje drewno, w postaci olejowanych, dębowych desek, ocieplając surowe wnętrze. Czarny kontuar recepcji to również gra kolorem, mocne, czarne szkło wyraźnie kontrastuje z bielą ścian. Dominującym elementem poczekalni są schody prowadzące na drugie piętro. Czytaj dalej…

Schody potraktowane jak architektoniczna rzeźba, pokryte zostały typografią zaprojektowaną przez absolwentkę katowickiej ASP, Annę Mannę Maciągowską. Zaproponowała ona przekształcenie ścian latki schodowej w strony książki opowiadającej o historii stomatologii i sposobach leczenia. Maciągowska jest także autorką identyfikacji wizualnej wnętrza oraz abstrakcyjnych obrazów, które zdobią ściany kliniki.

Dużo uwagi architekt poświęcił także zapleczu technicznemu kliniki, gdzie znajduje się pracownia protetyczna Momolab. Nawiązuje ona wystrojem do nowoczesnych wnętrz agencji reklamowych, studiów projektowych czy redakcji magazynów. Dominują w niej szkło i surowa sklejka, a także ciekawe rozwiązania kolorystyczne i typograficzne, które posłużyły do wizualnego wyróżnienia we wnętrzu poszczególnych stref: pomieszczeń pracowni, pracowni projektowania CAD/CAM czy biura.

We wnętrzach Momolab nie brakuje wyraźnych akcentów ekologicznych – większość ścianwykonana została z surowego drewna, część zaś ze szkła, dzięki czemu do środka wpada duża ilość dziennego światła.

zródło- internet

fot: materiały prasowe

  1. Największe wrażenie zrobiły na mnie schody:) świetne:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *