indygo

Apetyt na kolor…

In Kolor w gabinecie, Psychologia, Wnętrze gabinetu on 27 lutego 2012 at 08:00

Wierzę, że kolor jest w stanie radykalnie zmienić każdą przestrzeń. To potężna siła. Kolor definiuje nasz świat. Może oczyścić i ożywić każde wnętrze, zmienić klimat i poprawić nastrój. Kolor bywa pełen namiętności i zmysłowości, może też nieść uspokojenie a czasem melancholię. Wielość barw onieśmiela zarówno amatorów jak i profesjonalistów od wnętrz. Kolor to oczywiście kwestia gustu 😉 Kolor to światło i emocje. Forma przedmiotów wynika z emocji! Praca z kolorem to gra w skojarzenia…czytaj dalej…

Biały

Najważniejsza jest biel. Biel to biel. Biel jest bajkowa tajemnicza i czysta. Biel jest lekka i nierealna. Białe meble, przedmioty niby nie istnieją. Można otulić się bielą. Biała chmurka.

Czarny

Niebanalny i magnetyczny. Czerń nosi w sobie tajemnicę. Jest głęboka i wyrafinowana. Tworzy silny kontrast. Przeciwieństwa się przyciągają. Czarny kot. Czarna dziura…wpadam!

Żółty

Cytryna. Słońce. Melon. Lubię carry. To radość, ciepło i ożywienie. Często wystarczy jeden mocny akcent czystego koloru, by ożywić wnętrze nadać mu charakter. Kogiel mogiel jak yellow mellow:)

Czerwony

Kolor kolorów. Miłość. Ogień. Orient. Dużo ciepłej energii we wnętrzu. Czerwień przyciąga wzrok, pobudza. Czerwona pokusa. Truskawki. Zakładam dziś czerwone buty.

Niebieski

Kolor wakacji i nieba. Turkusowe morze. Błękit Paryża. Szlachetny kamień jak szafir czy topaz. Niebieskie oczy. Moc indygo,..och

Zielony

Wiosna. Zaufaj zieleni. Zielono mi. Świeżo. Bezpiecznie. Zielona koniczyna na szczęście i groszek

Szary

Przezroczysty

Jest nierealny i nieobecny. Niepoważny trochę. Bardzo lubię transparentne przedmioty i meble. Możesz przez nie patrzeć. Wydaje się, że zabierają mniej miejsca.

Meble ze szkła lub z tworzyw sztucznych, wniosą do twojego wnętrza lekkość. Przezroczyste jest piękne. Jak iluzja

Przepis na Wnętrze?

Podobnie jak w kuchni. Trzeba być mistrzem „mieszania”, z wyczuciem należy miksować style. Czasem zestawiać „stare” z „nowym”. Tak by znalezć właściwy swój smak. Projektowanie wnętrz to podróż w czasie. Odkrywanie lub realizowanie własnych marzeń. Trzeba odwołać się do wspomnień. Zapytać własnej intuicji. A czasem podjąć ryzyko eksperymentu. Nie ma jednej zasady. Bywa poszukiwaniem metodą prób i błędów.

„Dobry smak to zawsze balansowanie na krawędzi. Wymaga odwagi i świadomości samego siebie” Ingo Maurer

Małgorzata Sodolska, indygo-project


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *